Skip to main content

Jakie gatunki możemy użyć do bukietu ślubnego, aby wyglądał wiosennie i lekko?

Aby Twoja ślubna wiązanka wyglądała zwiewnie i lekko, uniknij „klasycznych” i całorocznych gatunków kwiatów, które zupełnie nie kojarzą Ci się z wiosną. Możemy zaliczyć do nich czerwone lub białe róże czy lilie. Szczególnie te ostatnie są to kwiaty o mocno zarysowanym kształcie, co skradnie nam urok innych subtelnych gatunków. Unikaj również dużych kwiatów np. hortensji. To kwiat, który również zwrócić na siebie uwagę, a do typowo wiosennych egzemplarzy nie należy.

Jakie kwiaty na wiosenny bukiet?

Jakie gatunki zatem warto użyć?

Wszystkie, które są dostępne późną zimą i wiosną. Urokliwe jaskry (pełniki), typowo zimowo-wiosenne tulipany, kochane przez wielu – anemony, ale również cudne maki islandzkie. Warto do tego typu główek kwiatowych użyć strzelistych form np. lewkonii, lwiej paszczy, które są dostępne w wielu kolorach. To spowoduje, że bukiet będzie zróżnicowany i będzie miał ciekawszy kształt. Dodatkiem do tych wiosennych piękności mogą być wszelkie delikatne kwiaty, które są dostępne przez cały sezon ślubny: ostróżki, rumianki, woskówka, oxypetalum, eustoma, skabioza, tawułka.

“Dancing flowers” – co to takiego?

To nic innego jak gatunki kwiatów, które pod wpływem ruchu „tańczą”. Możemy zaliczyć do nich szachownicę, groszek pachnący, ciemiernik, szafirki czy jaskry butterfly. Nie potrzeba ich wiele, aby uzyskać efekt lekkości. Dzięki nim bukiet nabierze romantycznego charakteru i będzie przyciągał uwagę. Chcesz, aby Twój bukiet był widoczny z daleka i kochasz żółty kolor? Przepiękna mimoza jest dla Ciebie, ale może Cię zmylić jej wiosenny kolor. Gałązki mimozy dostępne są maksymalnie do połowy marca. Jeżeli Twój ślub jest zaplanowany w okresie Wielkanocy, to mimoza prawdopodobnie nie będzie już osiągalna. Zamiennikiem może być żółty żarnowiec, który jest dostępny na giełdzie trochę dłużej.

Zapytaj florysty jakie gatunki najlepiej połączyć, aby uzyskać efekt, o którym marzysz. Pokaż mu zdjęcia inspiracji i zaufaj jego doświadczeniu.

Zdjęcia pochodzą z sesji zdjęciowej promującej marki branży ślubnej.

Modelka: Karolina Madeńska
Foto: Na Dwa Aparaty
Suknia: DeVu
Makijaż i fryzura: Róża Szyc
Wstążki: Ręcznie Zrobione
Meble: Tosca
Buty: Ksis
Słodkości: Cukiernia Babie Lato
Biżuteria: White Passion
Miejsce: Villa Julianna
Organizacja: Wesele z Fantazją
Papeteria: Amelia Wedding
Bukiet: Tulipanek